piątek, 27 maja 2011

Mapa MARZEŃ

Zrób swoja mapę marzeń

Mapa marzeń to niezwykła i bardzo skuteczna metoda, która pomaga spełnić marzenia. Pozwala nam także znaleźć drogę do nas samych, bo to, czego pragniemy zwykle jest w naszym zasięgu, ale nie wiemy, jak po sięgnąć.

Mapa marzeń to kolaż z powycinanych z pism i gazet ilustracji, tytułów, rysunków, które w symboliczny sposób przedstawiają o czym marzysz. Gdy wybierasz je, wycinasz i nalepiasz na swój arkusz, koncentrujesz się na nich i sprawiasz, że stają się możliwe do spełnienia. Robią ją ludzie na całym świecie. W tym roku przekonaj się, ile dobrego wnieść może w twoje życie.

Kiedy komponować mapę?
Są także zwolennicy tworzenia mapy podczas pierwszej pełni w znaku Barana, jednak po pełni Księżyca ubywa, więc lepiej wykorzystać nów. Kto się spóźni, może robić mapę w kolejne nowie w roku.
Niektórzy tworzą swoje mapy 1 stycznia, w Nowy Rok, lub też w dzień swoich urodzin albo początku nowego roku numerologicznego. Każda metoda jest równie dobra, jeśli twoja intuicja podpowiada, że to dla ciebie dobry wybór.
Jak zrobić mapę?
Potrzebujesz:
- Zdjęć i rysunków, których użyjesz do stworzenia swojej mapy. Niektórzy przez cały rok pieczołowicie wycinają to i zbierają to, co wydaje się im szczególnie bliskie. Wycinaj to, co ci się podoba i co chcesz mieć. Zdaj się na intuicję, a nie surowe regułki!
- Dużego karton lub arkusz papieru, na który będziesz nalepiać swoje prace. Bywają też mapy marzeń na tablicach korkowych, deskach, papirusach, kawałkach kory, a nawet plastikowych tackach. Jeśli decydujesz się na arkusz, niech będzie kwadratowy lub okrągły, bo te kształty symbolizują powodzenie i stabilność.
- Pamiętaj o nożyczkach, porządnym kleju lub taśmie klejącej, kolorowych flamastrach do opisywania twojej mapy. Przyda się płyta z optymistyczną muzyką do słuchania i coś dobrego do przegryzienia.
- Tworzenie mapy może ci zająć kilka godzin. Jeśli musisz przerwać pracę, nic nie szkodzi, ale od chwili rozpoczęcia nie powinno minąć więcej niż 48 godzin.

Schemat podziału mapy marzeń:
MapaMarzen

Podział na dziedziny życia systematyzuje nasze wyobrażenie o życiu i zmusza nas do spojrzenia na wszystkie nawet to dotąd pomijane aspekty. Dodatkowo wyszukiwanie odpowiednich zdjęć powoduje, że w każdej dziedzinie choćby przez chwilę musimy wyobrazić sobie sukces. Naturalnie zawsze może odezwać się w myślach osobisty krytyk i nie dokona się wizja sukcesu w jakiejś dziedzinie, ale został już zrobiony początek i "ziarno znalazło się w glebie". Teraz możemy wypisać wątpliwości i krytykę, żeby nad nią popracować lub zignorować licząc, że nie jest to wystarczająco duża przeszkoda w drodze do sukcesów.
Wszystkie czynności przy tworzeniu mapy marzeń angażują więcej niż jeden zmysł i są bardzo korzystne, gdyż trafiają bezpośrednio do naszej podświadomości, która jest odpowiedzialna za  realizację naszych celów. Podświadomość jest jak kilkuletnie dziecko lubiące zabawę i kolorowe obrazki i często jest tak, że nawet nie wiemy, że my dorosłe świadome istoty mamy w sobie motory osiągające cele zupełnie inne niż to co wydaje nam się, że chcemy. Takie wsłuchanie się w swój głos krytyki często pozwala znaleźć przyczyny porażek.
Proces ustalania swojego wymarzonego sukcesu mógłby wyglądać następująco:
  • Wybieramy jedną z wypisanych na wzorcu mapy marzeń dziedzinę życia;
  • Zamykamy oczy i próbujemy sobie wyobrazić wszystko dobre co się z tym wiąże ze sobą w roli głównej;
  • Każdy utworzony w wyobraźni obraz próbujemy przebić czymś lepszym, aż do momentu, gdy uznamy, że już większy sukces w tej dziedzinie nie jest możliwy;
  • Rozpoczynamy poszukiwania zdjęć mogących symbolizować sukces wyobrażony sobie przed chwilą;
  • Umiejscawiamy wyszukane zdjęcia (może być jedno) w odpowiednim miejscu i rozpoczynamy procedurę od nowa dla następnej z dziedzin.
Paradoksalnie wydaje się, że większą uwagę należy skierować na te dziedziny, w których najtrudniej jest wymyślić sukces.
Mapy marzeń można zrobić zwyczajnie na kartce z użyciem nożyc i kleju, ale można również stworzyć grafikę komputerową lNajważniejsze w tym wszystkim jest pokazanie swojej podświadomości do czego ma dążyć, jakie mamy cele do osiągnięcia.
Wydaje się, że taka mapa jest skończona w momencie wybrania swoich sukcesów w każdej dziedzinie określonej na wzorze, ale sądzę że można uznać za gotową też taką wypełnioną w części -  ponieważ takich map można robić więcej niż jedną (choć dla podświadomości dobrze jest, gdy mapę stworzymy np. raz na rok) lub uzupełniać jedną w dłuższym czasie.
To my określamy kiedy mapa jest skończona i wtedy chowamy ją aby dać szansę sobie na osiągnięcie tych wszystkich ambitnych celów. Czasem taka mapa wyciągnięta po latach potrafi zadziwić.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz