poniedziałek, 3 września 2012

Wykorzystanie feng shui

O tym czy dom ma dobre feng shui decyduje usytuowanie, umeblowanie i kolorystyka kilku szczególnych miejsc takich, jak wejście główne, pokój dzienny, sypialnia, gabinet, kuchnia oraz pokoje dzieci. Pamiętajmy, że najważniejsze jest zaplanowanie i urządzenie pomieszczeń, w których najczęściej przebywamy. One bowiem decydują o naszym samopoczuciu.
Dom winien być zaprojektowany harmonijne. Piętra nie powinny być na różnych poziomach. W tradycji feng shui powiada się, że jeśli część frontowa domu będzie wyższa od tylnej, dzieci mieszkające w tym domu będą miały kłopoty z uzyskaniem niezależności. Z kolei jeśli część tylna będzie położona wyżej, to zgromadzone bogactwo może zostać roztrwonione.


Należy dążyć do tego, aby wyeliminować wszelkie ostre kształty i niekorzystnie działające symbole obniżające energetykę wnętrza i powodujące, że ludzie w ich przebywający źle funkcjonują. Odczuwamy prawdziwy komfort i bezpieczeństwo przy przedmiotach okrągłych. Należy dobierać takie meble, aby miały zaokrąglone zakończenia. Rogi pomieszczeń, szczególnie tych, w których spędzamy najwięcej czasu, powinniśmy zniwelować poprzez szafki narożne, ustawienie w rogach kwiatów, przymocowanie listew i ekranów maskujących czy choćby powieszenie wstążek o falistej linii.
Pamiętajmy, że w domu lub w mieszkaniu urządzanym zgodnie z zasadami feng shui winno być jak najwięcej mebli i materiałów wykończeniowych ze zdrowych, naturalnych surowców. Także zastosowanie większości tworzyw sztucznych i modnych ostatnio paneli nie jest dobre. Tworzywa sztuczne nie dość, że wydzielają często toksyny, to do tego jeszcze jonizują powietrze niekorzystnie i zbierają ładunki elektrostatyczne.
Duża ilość światła zwiększa korzystną energię ch'i w domu. Dlatego zaleca się, aby do poszczególnych pomieszczeń wpadało jak najwięcej światła dziennego, a również po zapadnięciu zmroku pokoje winny być dobrze oświetlane. Przynajmniej w tych miejscach, gdzie najdłużej przebywamy powinniśmy postarać się o zainstalowanie żarówek emitujących światło zbliżone do widma słonecznego.
Kolory w feng shui
 Ważną rolę w neutralizacji energii wiatru odgrywały odpowiednie barwy. Nadmiar energii gorąca wywołujący oparzenia, egzemy, łuszczycę, zapalenia stawów, nerwu kulszowego itd. neutralizowano poprzez naświetlanie kolorem pomarańczowym. Z kolei nadmiar chłodu wywołujący grypę, anginę, trądzik, hemoroidy, zapalenia zatok, zwyrodnieniowe zmiany kręgosłupa równoważy naświetlanie kolorem czerwonym, a w drugiej fazie również przez krótki czas zielenią. Nadmiar wilgoci powoduje przede wszystkim obrzęki oraz nadmierne pocenie się. Dla równowagi naświetla się wówczas zielenią i krótki czas czerwienią. Suchy wiatr
„jang" powoduje odwodnienie, co można zlikwidować naświetlaniem kolorem niebieskim i krótko pomarańczowym. Barwy oddziałują na nas od rana do wieczora powodując skutki energetyczne.

 Zapraszam na mojego bloga o MATERIALNEJ STRONIE  ŻYCIA 





Przedruk za psychotronika.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz