Czakram piąty zwany jest również czakramem gardła, krtani lub szyi. Jego nazwa sanskrycka vishuddha.
Czakram położony jest jak sama nazwa wskazuje w okolicach krtani. Odpowiednikiem piątego czakramu na płaszczyźnie fizycznej jest tarczyca, zawiadująca m.in. przemianą materii. Wiążą się też z nim choroby gardła, oskrzeli i szczęki. Powiedzenie, że jakieś przeżycie ściska człowiekowi gardło, mówi właśnie o wpływie złych emocji na funkcjonowanie piątego czakramu.
Umiejętność kontroli tego czakramu daje człowiekowi niebywały dar słowa i pomaga w zachowaniu sił młodości przez długi okres czasu.
Związanym z eterem. Odpowiada za zdolność wyrażania i formułowania myśli, uczuć. Jeśli twój piąty czakram funkcjonuje prawidłowo, posiadasz łatwość w wyrażaniu myśli, emocji. Potrafisz nazwać słowami swoje wizje i marzenia, a także przyjmować wszelkie doświadczenia życiowe wyciągając z nich pozytywne wnioski. Otwarty czakram gardła daje umiejętność dobrej komunikacji z otoczeniem. Uwalnia od obarczania innych winą za własne niepowodzenia. Taka osoba potrafi sama kreować własne życie, realizując swoje potrzeby oraz marzenia. Blokady na tym poziomie przyczyniają się do małomówności, skrytości i niechęci wyrażania własnych opinii. Gdy czakram gardła jest zamknięty, trudno ci porozumiewać się z ludźmi, nie potrafisz bronić własnej pozycji, obawiasz się być indywidualnością. Kiedy wyzwalasz się z ograniczeń ośrodka gardła, przestajesz ranić. Jeśli dotrzesz do tego pierwszego z trzech wyższych czakramów, przez serce stajesz się twórczy. Zyskujesz niezwykły dar mowy, twe słowa stają się plastyczne, mają swój zapach, melodię, brzmią w twych ustach jak poetycki taniec. Wszystko co mówisz wyraża radość, zwiastuje Boga.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz